לחיות בשטח על גלגלים- יומן מסע פרק ג

כבר כמה אנשים שאלו אם אני הומלס. אז התחלתי להסביר להם את זה במשפט אחד- להומלסים יש עגלת סופר, לי יש סופר עגלה. והתשובה האמיתית היא לא, אני לא הומלס. יש לי בית הוא שונה, קרוב אל אמא אדמה ואבא טבע. 
אבל למען האמת אותי יותר מעניין מגוון האנשים שפנו אלי בשאלה "איך עושים את זה?" אז הפוסט הזה מוקדש במיוחד בשבילכם. 

איך עושים את זה?

בחירה-
הסיפור מתחיל בבחירה, יש אנשים שהחלום שלהם קבור בפחד. אז חשוב מאוד להתחיל בבחירה וללכת אחרי הלב.

בית-
בית יכול להיות גם מקש, אדמה או בטון. הכל עניין של מיקום על הגלובוס, חומרי גלם זמינים, דרך חיים וסטנדרטים. לאילו ששואלים, הגיפ הוא לא הבית שלי אלא יצור חביב שסוחב את הריהוט במקומי. הבית הוא העולם, האפשרות להיות חופשי ולגור בכל מקום לפי העונה או מצב הרוח היא חוויה מאוד עוצמתית.

ניידות-
יש כאלו עם תרמיל, יש כאלו עם אוטו, יש עם גיפ, ויש עם משאיות או קראוונים נגררים. ככל שהבית יותר גדול התזוזה מסובכת יותר ויקרה יותר. אני מעדיף את המינימום שהוא המקסימום (מינימום ציוד מקסימום חופש). לכן בחרתי בג'ימיני הקטן והחביב שמגיע כמעט לכל מקום שאכוון אותו. ככה אני יכול לעזוב הכל, להשאיר את הגיפ לאחי ולטוס לכמה זמן שאני רוצה.

לינה- 
הכיף הגדול זה האפשרויות הרבות ללינה, כל מקום מפסגת הר ועד חוף ים יכול להיות חדר השינה המדהים ביותר. בנוסף יש את החברים הוותיקים ואילו שפוגשים בדרך. בכל מקרה לפרקטיקה בשטח, הציוד שאני משתמש בו- אוהל 3 עונות עמיד בתנאי מזג אוויר קשים, כילה, שק שינה טוב, ערסל ושמיכה. 

מקלחת- 
איפה אתה מתקלח זו אולי השאלה השנייה ששואלים אותי אחרי איפה אני הולך לשירותים. אז המקלחת מתחלקת לכמה אפשרויות. הטריק הראשון שיצרתי מאוד פשוט: לקחתי ג'ריקן, הכנתי לי פקק בצורת טוש של מקלחת. אני מרתיח מים ממלא את הג'ריקן ושם אותו על הגג של הג'יפ. בכל פעם שאני מוריד טיפה את הג'ריקן יש עלי מים. אבל זו אופציה שאני פחות אוהב. לרוב אני מתקלח במי מעיינות תוך כדי שאני מקפיד לא לזהם את מי המעיין. אפשרות נוספת זה במקלחות של חופים והאפשרות האחרונה אצל האנשים שאני מבר מידי פעם. 

שירותים-
שירותים, אין כמו הטבע. אני לא אכנס לפרטים אבל בעיקרון מיתוך עיקרון של שמירת טבע חופרים בור ומכסים הכל. לא משאירים בשטח ניירות טואלט ודואגים לא לטנף את הנוף ולהסריח מקומות מוצלים. 

בישול-
את רוב הבישולים אני עושה על מדורה, לתה ושתייה חמה על הדרך אני משתמש בגזייה. על המדורה אני מבשל הכל ואופה לרוב לחמי מסעות שונים וטעימים. לגבי כל עניין הבישול אכתוב פוסט מיוחד. :)

ואיך אורזים הכל? את זה נשמור לפוסט הבא...

רוצים להצטרף? להתייעץ בנושא טיולי שטח? מחפשים הדרכה מעניינת או טיולי שטח ואתגר? מוזמנים ליצור קשר תמיד.
ניפגש בשבילים 
גלעד שדה
054-9960748
sadegilad@gmail.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה