איך לייצר מים בשטח (זיקוק מים)זיקוק מים- זיקוק מים זו הדרך להפיק נוזלים כאשר אתה באזור מדברי או אזור נטול משאבי מים מתוקים ומים בכלל. את הנוזלים ניתן להפיק משתן, צמחים, מים מליחים, חול ואדמה לחה. בדרך זו קשה להפיק כמות נוזלים גדולה אך אפשר לעבוד עם כמה נקודות בו זמנית ולהפיק יותר נוזלים. השיטה מתאימה למצב הישרדות בו נשארים במקום או שיש מחנה  M אליו חוזרים כל ערב (למשל אצל אנשים שנתקעו על אי בודד או שיש להם פצועים לטפל בהם). ישנם כמה סוגים של מזקקות בכדי שכל מזקקה תקבל את הכבוד הראוי לה אכתוב בכל כתבה על מזקקה אחת.

חשוב לזכור במצבים אלו כל טיפת מים חשובה. 


המזקקה הקלסית. 

המזקקה הקלסית מיועדת להפקת מים כמעת מכל נוזל, אדמה לחה או מצמחים. השיטה עובדת על אנרגיית השמש ואינה מצריכה מאמץ רב לבנייתה. כמות המים שמופקת בשיטה זו אינה גדולה אך אם בונים מספר מזקקות ניתן להפיק כמות מים מספקת ניתן גם לרפד את תחתית הבור ביריעת ניילון כדי ליצור כמות מים גדולה יותר.לצורך בניית המזקקה יש להצטייד ביריעת ניילון גדולה שאיינה שמנונית וכלי לקיבול הנוזלים.

1. חופרים בור (עדיף באדמה לחה), בעומק של 50 סמ' ברוחב 60X60 סמ'. 


2. ממלאים את הבור בצמחים ירוקים, כותשים את הצמחים היטב בעזרת הרגלים ושמים על הקרקע כלי קיבול למים הטובים בדיוק במרכז הבור. במקרה שרוצים לזקק שתן או נוזלים אחרים מרפדים את הבור ביריעת ניילון אטומה בכדי ליצור ברכה לנוזלים ושמים אבן במרכז הכלי בכדי שלא יצוף.


3. מכסים את הבור ביריעת ניילון, משאירים שוליים של היריעה מחוץ לבור, שמים אבנים ואוטמים סביב היריעה בעזרת אדמה. חשוב שלא יהיה חורים ביריעה ובין היריעה לקרקע.


4. שמים אבן במרכז היריעה בדיוק מעל כלי הקיבול לנוזלים. האבן יוצרת קונוס הפוך והמים שמתעבים על הניילון נוזלים למטה ויורדים אל כלי הקיבול.


5. בגלל שהמזקקה עובדת על אנרגיית השמש חשוב שהיא תהיה בשמש כל היום לכן צריך למקם את המזקקה במקום שאין בו צל.
6. שאריות הצמחים לאחר שכמעת כל הנוזלים יצאו מהם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה