טיול קיאקים לילי בלטביה | טיולים אתגריים בלטביה

טיול קיאקים בלטביה
סלפי בקיאק
וידוי:
היציאה לטיול קיאקים לילי בנהר קר, בלילה יותר קר (2 מעלות ורוח קלה) ובזמן שהכל חשוך ואין אפילו אור ירח לעזרתנו גרמו לי להרגיש טוב, העובדה שבחורה ברזילאית שווה סומכת עלי בכל הסיפור הזה גרמו להרגיש טוב יותר.

הסיטואציה:
קר מאוד! שבת בלילה במרכז העיר ריגה, על פנינו חלפו חבורות צעירים וצעירות מגונדרים בדרכם לבילוי השבועי. הלילה כולם יוצאים והאלכוהול הולך לזרום כמים לצלילי מוזיקה מערבית רועשת.
אני עומד ומדבר עם אליני. בזמן שאנחנו מחכים שהמדריך שלנו יאסוף אותנו, אנו שואלים את עצמנו, האם הרעיון של שייט קיאקים לילי בנהר גדול עם מים קרים (קרים מאוד) זה רעיון טוב? במיוחד כשכולם הולכים לבלות הלילה. 


פחדים:
הפחד הגדול היה שנתהפך עם הקיאק, הפחד הגדול יותר היה שאם נתהפך עם הקיאק לא יישאר לנו זמן בלילה ללכת להשתכר עם המקומיות.

במים הקרים: 
אז המדריך אסף אותנו והגענו לנקודת ההתחלה, הוא התחיל בתדריך בטיחות והתאמת הציוד. הוא המשיך בהסבר מפורט הכולל תרגול של נפילה למים הקרים והוסיף ניסיונות הרגעה שהכל יהיה בסדר גם אם זה יקרה. נגעתי במים והבנתי, הלילה אנחנו לא רוצים להתהפך ולבדוק את טמפרטורת המים.

טיול קיאקים בלטביה
נהנים מכל רגע

יצאנו לדרך:
התחלנו בחתירה במורד נהר גדול, שהיה בעצם יובל של נהר גדול יותר. אחרי קילומטר בערך נכנסנו אל נהר (דווינה) הדאוגבה Daugava שם הכל הפך להיות קשה יותר. בתחילה חצינו את הנהר מגדה אחת לשנייה.

נהר (דווינה)  הדאוגבה: 
רק כדי לסבר את האוזן נהר(דווינה) הדאוגבה הוא נהר ענק באורך של 1020 קמ' המתחיל ברוסיה חוצה את בלרוס עובר על גבול לטביה בלרוס וממשיך וחוצה את לטביה. הנהר נשפך אל מפרץ ריגה שבים הבלטי. אנחנו חצינו את הנהר קרוב מאוד אל השפך שלו שם הוא רחב מאוד ומנקז כמויות מים אדירות. 

העיר העתיקה של ריגה:
לאחר שייט לצד גדת נהר(דווינה)  הדאוגבה, המשכנו אני ואליני אל תוך החפיר המקיף את העיר העתיקה של ריגה. חפיר זו תעלה שחפרו בעבר כדי להגן על ערים ומבצרים. אני חייב להודות שמרגע שנכנסנו לחפיר התחלנו להרגיש כמו חותרים אולימפיים. בחפיר אין זרמים והמים יציבים לעומת ההתחלה אותה עשינו במים זורמים ולא רק בכיוון הזרימה. 

לאורך השייט בחפיר עברנו וצפינו במקומות חשובים בעיר ריגה, ביניהם: 
פסל החירות הלטבי- העם הלטבי חי תחת כיבוש במשך מאות שנים וזכה לעצמאות אמיתית רק אחרי נפילת הגוש הסובייטי.
הפארק העירוני של ריגה- פארק עירוני גדול ומלא במדשאות ועצים גדולים.
השוק של ריגה- השוק העירוני של ריגה פועל בשרשרת אנגרים גדולים ונחשב לאחד השווקים הגדולים שהיו בגוש הסובייטי. האגדה האורבנית מספרת שהאנגרים שימשו בעבר לבניית צפלין לטובת המלחמה הקרה. בסיום הבנייה המקום הפך לשוק מדהים.
תחנת הרכבת והתחנה המרכזית- מהתחנה יוצאים קווי אוטובוסים ורכבות לערים חשובות בלטביה ובמדינות השכנות. 
היו עוד המון אתרים אבל את זה אשמור לפוסט מקיף על העיר ריגה. 

ביבר
נתפס על חם- בונה (ביבר) במלאכת בנייה בחפיר סביב העיר ריגה

בונה (ביבר):
עם קצת מזל והרבה שקט יש לכם סיכוי טוב לראות בונה בחיי הפרא שלו. הבונים עליהם אסביר בעוד רגע חיים בחפיר של המקיף את העיר העתיקה של ריגה ואנו פגשנו אחד בפעולה. הבונה או ביבר בשמו הנוסף הוא מכרסם גדול מאוד שרוב הפעילות שלו היא במים. הבונים מפורסמים ביכולות בניית הסכרים שלהם ובמגורים על איים קטנים בהם יושבות המושבות שלהם. הבונה האירופאי נמצא בסכנת הכחדה בעקבות ציד אחזרי ומסיבי לטובת הפרווה המפורסמת שלו ובלוטות הריח שבעבר נחשבו לבעלות סגולות רפואיות. 

סיום: 
הפחד הגדול לא התממש הפחד הגדול יותר גם לא אז הספקנו את הטיול וסיימנו אותו ב01:00 בלילה כמתוכנן. משם חזרנו לחדר שלנו, התקלחנו ויצאנו לפאב סטודנטים מקומי אליו הזמינו אותנו שתי בנות יפיפיות. אל תשאלו איך הלילה נגמר, אני רק זוכר שהייתה מוזיקה מעולה, אלכוהול מקומי וליטר בירה מקומית טובה לכל אחד. 
מידע למטייל העצמאי:

קיאקים וספורט אתגרי בלטביה:
הספורט האתגרי המפותח ביותר בלטביה הוא קיאקים וספורט ימי, ישנם עוד כמה סוגי ספורט אתגרי דוגמת אופנועי שלג, סנו-קייט ורכיבת אופניים.
לטביה מרושתת בנהרות ונחלים רבים, אלפי אגמים ויערות עד. כל אילו יוצרים חוויית קיאקים מיוחדת מאוד. את טיולי הקיאקים ניתן נעשות ממספר שעות ועד למספר ימים.

טיול קיאקים בריגה:
הטיול שעשינו היה טיול ברמה עם מדריך מעולה וציוד איכותי. (לקבלת פרטי המדריך ניתן לפנות אלי)
עלות הטיול היא כ30 יורו לאדם, בקבוצה קטנה מומלץ מאוד להשאיר טיפ גדול.
ציוד כלול: קיאק, משוט, חליפות ציפה ולילה נורת סימון לקיאק.
מומלץ לקחת טיול מודרך ולא רק השכרת קיאק.
מומלץ להביא: ביגוד חם, דוחה מים ונוח. בנוסף מים לשתייה, חטיפי אנרגיה ומצב רוח טוב.
חשוב מאוד: אתם שגרירים שלנו, אנא התנהגו בהתאם, הקפידו להקשיב למדריך, לכבד את התרבות המקומית ולהשאיר אחריכם רק ביקורת טובה ואהבת חינם.

יעוץ מקצועי והדרכה:
יוצאים לטייל בלטביה, ליטא ואסטוניה? צרו קשר לקבלת יעוץ מקצועי ולהזמנת טיולים בהדרכתי.

ניפגש בשבילים
גלעד שדה
054-9960748
sadegilad@gmail.com
www.wildisrael.org

תצפית על בונה (ביבר)
אליני צופה בבונה (ביבר) סוחב ענפים תוך כדי שחייה במים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה