סנפלינג בנחל קומראן

נחל קומרן

סנפלינג בנחל קומראן משלב איתו אתגר, מדבר והיסטוריה מרתקת. המסלול כולל 5 מפלים עם אפשרות לפצל את הסנפלינג ולבחור בין החלק העליון לחלק התחתון. הטיול מתאים גם לילדים מגיל 12 ולאנשים ללא ניסיון בסנפלינג. 

תכנית הטיול:
ניפגש בשעה 8:00 בבוקר בחניית הכניסה לגן לאומי קומראן, כל מטייל יקבל את ציוד הסנפלינג האישי ואיכותי שילווה אותו לאורך כל המסלול, ניכנס לגן הלאומי ונחצה את הכפר העתיק קומראן בהליכה רגלית. נעבור ליד מפעל המים המרשים שבנו פה בתקופת בית שני והזין את מאגרי המים של העיר. ונתחיל בטיפוס קצר אל ראש הקניון של נחל קומראן. משם נתחיל בחוויית האקסטרים שלנו, ונגלוש במפלים לאורך הקניון. את המסלול נסיים בחנייה בה השארנו את הרכבים.

נחל קומראן- סנפלינג בנחל קומראן

קצת מידע על הנחל:
נחל קומראן הוא הצפוני בנחלי מדבר יהודה המאושרים לגלישת צוקים וטיולי סנפלינג. אורכו המלא של נחל קומראן הוא כ13 ק"מ. את הטיול שלנו נעשה בחלקו המזרחי של הנחל המתחתר בסלעים הקשים של מצוק העתקים שיוצרים את הקניון בו נעשה את טיול הסנפלינג. אורך מסלול ההליכה כ3קמ ,5 מפלים עיקריים כששיא הגובה 45 מטר. הנחל מאפשר לנו לבחור בין החלק העליון לתחתון ולעשות רק חלק מהמפלים. 
הנחל נמצא צמוד לישוב העתיק קומראן. הישוב נבנה ע"י כת היחד המזוהים ע"פ רוב החוקרים כאנשי האסיים עליהם מדבר הסופר וההיסטוריון "יוסף בן מתתיהו" שחי בתקופה הרומית. במערות ליד הישוב קומראן נמצאה ספריית מגילות ענקית בת כ2000 שנה. בין כ900 המגילות שהתגלו במערות אילו נמצא העותק העתיק ביותר של התנ"כ שנמצא בידנו היום. 
בעיר יש חדר אוכל גדול המעיד על ארוחות משותפות של אנשי הקהילה, מספר רב של מקוואות המעידים על אורך חיים דתי ולפי הכתבים יש סברה שאומרת שבישוב חיו רק גברים אשר חיו חיי פרישות.
בטיול נחצה את הישוב ונטפס במעלה קצר אל סדרת מפלים יפים, נזחל במערכת המים העתיקה שהובילה מי שיטפונות מהנחל אל הישוב ונסיים בביקור קצר בביתם של כת היחד. דרגת קושי- הליכה וגלישה (סנפלינג) קל-בינוני. 
הליכה של כ3 וחצי קמ' עם סדרת מפלים צמודים. 
המסלול מעגלי- אין הקפצת רכבים 
הגעה- עצמאית- ניתן לתאם הסעה או לשלב את המסלול בטיול רב יומי.

ציוד
נעליים נוחות וסגורות- לא תתאפשר השתתפות ללא נעלים. 
בגדים נוחים להליכה 
כובע
תיק לטיול יום
אוכל- מומלץ לא להביא ירקות נימוחים ודברים שיכולים להישפך בתיק.
(המלצת השף: לחם, טונה, ירקות וירקות שורש, טחינה, פירות יבשים)
צפחת מים- (4 ליטר לאדם לפחות)
קרם הגנה
נייר טואלט
מומלץ להביא גם פנס ראש ובטריות מלאות.
אנא עזרו לנו לשמור על הטבע- אם אתם מביאים כלי אוכל אז רק רב פעמי. 
ט.ל.ח.


ניפגש בשבילים!!!
צרו קשר ונתאים לכם את הטיול הטוב בשבילכם. 
054-9960748
sadegilad@gmail.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה